| < Październik 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
RSS
wtorek, 06 października 2015
przeprowadzka

Elektryczność podłączyli szybciej niż zapowiadali. Więc Monika już całkowicie się przeprowadziła. Właścicielka wynajmowanego mieszkania ostatecznie nie oddała jej całej kaucji, dopatrzyła się jakiś usterek. Zdaniem agencji pośredniczącej w wynajmowaniu, był to wynik normalnego użytkowania, ale sprawa zrobiła się na tyle nieprzyjemna, że Monika machnęła ręką. W swoim mieszkaniu zastała trochę mebli, przydadzą się na początek, trudno tak od razu wszystko kupić, pieniędzy teraz ma niewiele. Ale zamówiła już przez internet szafy, stół, pralkę. Lodówka jest, stara, wielka, na pewno żre strasznie dużo prądu, ale musi zostać. Z czasem będzie musiała wymienić prawie wszystkie klamki, bo drzwi do pokoi się nie zamykają. No, ale nie ma pośpiechu, wszystko w swoim czasie.

09:17, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 05 października 2015
przeprowadzka

W pracy znowu przemeblowania. Zaczęło się od tego, że Piotrek, kolega, który zawiaduje naszą bazą dostał zalecenie lekarza, że ma krócej pracować, bo ma znaczny stopień niedowidzenia i musi zacząć oszczędzać wzrok. Więc będzie przychodził do pracy cztery dni w tygodniu. No i new kier wpadła w absolutną panikę, bo gdyby akurat podczas jego nieobecności przyszło z góry pstryk (czyli przedstawić dane w jakimś niestandardowym ujęciu) to bez Piotrka nie da rady. Tylko, że takie sytuacje już się zdarzały, chociażby dlatego, że Piotrkowi jako niepełnosprawnemu przysługuje 6 tygodni urlopu. Więc zamiast panikować, trzeba umieć powiedzieć - jutro. No, ale new kier poniosło do tego stopnia, że zażyczyła sobie nowego pracownika, Nie wiem jak jej się udało to załatwić, ale chłopak od 1 miał się u nas pojawić. Więc nastąpiła idiotyczna przeprowadzka, żeby chłopak siedział dokładnie tam, gdzie chciała go widzieć new kier. W jej wyniku ja i Hanka wylądowałyśmy w pokoju 2 piętra wyżej. Co jest sporym utrudnieniem i sam fakt takiego szurania ludźmi jest wkurzający. A chłopak przyszedł na jeden dzień i następnego zgłosił, że rezygnuje, bo znalazł lepszą pracę. Oczywiście trudno mu się dziwić, bo new kier posadziła go pierwszego dnia do czytania ciurkiem naszej kilkudziesięciostronicowej ustawy. Co jest czynnością ogłupiającą, przeraźliwie nudną, niepotrzebną, a w przypadku osoby o wykształceniu informatycznym jest działaniem szczególnie nietrafionym. Więc new kier znowu nie ma swojego zabezpieczenia przed pstryk. A my jak te durne latamy z każdym papierkiem 2 piętra.

15:48, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 października 2015
rolkarze

Wczoraj przed godziną 22 przejechała pod moimi oknami chmara rolkarzy. Chyba z tysiąc osób. Fajnie to wyglądało, jechali luźną grupą, wiele osób miało przyczepione do rolek, albo plecaków odblaski, czy wręcz świecące elementy. Ruch był wstrzymany, jechali całą szerokością jezdni. Monika wspominała mi, że tego typu imprezy są organizowane w Walencji, kilka razy uczestniczyła w tym. Ale chociaż, tak jak i u nas, organizowane to było przez władze miasta, u nich przewodnik wyprowadzał grupę gdzieś na obrzeża, nie wiedziała potem jak wrócić, jeżeli chciała urwać się wcześniej. No i u nich brało w tym udział o wiele mniej osób, najwyżej 100. Być może dlatego, że organizowane to było już od wielu lat, a u nas to chyba nowość.

08:47, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 września 2015
jest

Udało się, Monika już jest właścicielką mieszkania. To naprawdę oszałamiające. Mieszkać jeszcze tam nie może, bo prąd podłączą dopiero za tydzień. Pomału przewozi swoje rzeczy, strasznie tego dużo, ale z mebli ma tylko kilka krzeseł, więc przeprowadzi się sama, bez wynajmowania firmy. Obecne mieszkanie może zajmować jeszcze przez tydzień i wygląda na to, że nie będzie musiała dopłacać. 

08:26, kolceroz
Link Komentarze (2) »
piątek, 25 września 2015
spadło

Ledwo Kaczyński i Macierewicz wychylili łby ze swojej nory, natychmiast PiSowi w sondażach spadło. To piękne. J.K. tylko  raz wdrapał się na mównicę sejmową i zaczął głosić farmazony, a A.M udzielił jednego wywiadu w TV i już ludziom się nie spodobało. To tak w uproszczeniu, bo myślę, że jednak premier Kopacz swoją mozolną i spokojną pracą też ma spore zasługi w powstrzymaniu spadku notowań PO, no i prezydent, który zachowuje się głupio i kompromitująco. Głowa państwa nie chce się spotkać z premier rządu. To jest po prostu żenujące. Powinien bawić się w piaskownicy. 

08:14, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 września 2015
takie coś

W pracy przytrafiła się dość nieprzyjemna sytuacja. Kolejna dziewczyna skarżyła się, że zdarza jej się jechać windą z jakimś panem, który w sposób napastliwy domaga się umówienia się na kawę. Jest to mocno nieprzyjemne jeżeli zapraszający przysuwa się przy tej okazji zbyt blisko. A Agnieszka wychodzi z pracy bardzo późno, kiedy w budynku prawie nikogo już nie ma i trudno się dziwić, że zaczęła po prostu się bać. Zgłosiła to do ochrony bez specjalnej nadziei, że coś z tego wyniknie. Ale okazało się, że mają tu monitoring. Nie wiem czy tak jest w każdej firmie, czy to dlatego, że ten budynek formalnie nadal należy do spółki powiązanej z wojskiem. W każdym razie udało się wyłuskać wyraźne zdjęcie, wszystkie napastowane dziewczyny potwierdziły, że to ten. Ochroniarze szybko ustalili w której firmie pracuje, a jest ich tu bardzo dużo, poszli do szefa firmy. Okazało się, że facet jest na okresie próbnym, więc nie przedłużyli mu umowy. W dzisiejszych czasach w prawie każdym budynku siedzą ochroniarze, ale naprawdę nie podejrzewałam, że do czegokolwiek mogą się przydać. A tu takie coś.

08:20, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 września 2015
prąd

Monice bardzo zależy, żeby zakup mieszkania sfinalizować przed końcem miesiąca, bo nie chce jej się płacić za wynajem tego gdzie teraz mieszka na kolejny miesiąc. Ale chyba się nie uda, bo właścicielka gdzieś wyjechała i chociaż wszystko jest gotowe nie ma kto podpisać. A tam jeszcze będzie problem z elektrycznością, bo została odłączona. Monika po 2 godzinach wydzwaniania dowiedziała się, że musi podać specjalny kod (ma go właścicielka), a potem w ciągu 3-5 dni podłączą. Albo 7- 10, bo za każdym razem wersja jest inna. Więc Monika trochę wkurzona.

08:26, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 września 2015
gwiazda

New kier promienieje jak gwiazda. Jest w zarządzie zawiązków zawodowych jakoś tam spokrewnionych z Solidarnością, a więc i z PiS-em. No i już przebiera nóżkami, wita się z gąską. Wyraźnie ma nadzieję, a właściwie pewność awansować. Więc niech ją niesie jak najwyżej, byle dalej od nas.

13:23, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 września 2015
znowu

Znowu zostałam wyznaczona do zespołu antymobbingowego. Myślałam, że już się z tego wymiksowałam, a tu znowu mnie dopadli. W skład tej kilkuosobowej grupy wchodzi również dyrektorka generalna, wicedyrektor oddziału. To kogo ta sprawa dotyczy? I jeszcze przysłali przypomnienie o konieczności zachowania tajemnicy. Co się rozumie samo przez się, ale nigdy wcześniej tego nie robili. Może to i lepiej. Jeżeli sprawa nie dotyczy szeregowego pracownika, to średnio mnie interesuje. Okładanie się grubych ryb o to kto ważniejszy, to nie dla mnie.

12:26, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 września 2015
dostała

Przyznali Monice kredyt na dogodnych warunkach. Rata to będzie jakaś 1/8 jej zarobków, rozłożone na 40 lat z możliwością wcześniejszej spłaty. Nie mogę po prostu  w to uwierzyć. Zawsze myślałam, że możliwość uzyskania własnego lokum w naszej rodzinie może mieć miejsce dopiero wtedy kiedy starsi członkowie przeniosą się na tamten świat, co może trochę długo potrwać. A tu nagle takie coś. Strasznie się cieszę. Teraz jeszcze mnóstwo papierkowych spraw do załatwienia. 

17:42, kolceroz
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 175