| < Kwiecień 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
RSS
piątek, 24 kwietnia 2015
telefon

Wczoraj wreszcie moja córcia zadzwoniła. Spałam już, ale poleciałam jak na skrzydłach do telefonu. Na ogół dzwoni często, ale raz na jakiś czas ma takie fazy, że milknie, nawet mail trudno od niej wydusić, a ja nie wiem czy milczy, bo tak ją pochłonęło życie towarzyskie, więc wtedy oczywiście niech sobie milczy ile chce. Czy może jest źle. Okazało się, że zupełnie nie zauważyła ile czasu minęło od ostatniej rozmowy. Czyli znowu wycofała się w głąb siebie, ale na szczęście bez negatywnych podtekstów. Biega, czyta. Czasem chodzi na wspinaczki, więc jakaś namiastka życia towarzyskiego jest. Pływała w kanionie, pierwszy raz od dawna w słodkiej wodzie, zapomniała już jak to jest. Na konie ma na razie blokadę. W wypadku samochodowym zginął dobry znajomy, partner od wspólnych przejażdżek.

12:59, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 kwietnia 2015
pusto

Szef FBI zrównał odpowiedzialność za Holokaust Polaków i Niemców. Jest to obrzydliwa wypowiedź. Ale przede wszystkim nie potrafię zrozumieć jak szefem biura śledczego, w którym jak sama nazwa wskazuje powinni pracować ludzi wykazujący się sporą wnikliwością, może ferować tak powierzchowne sądy, wypowiadać się nie znając tematu. Nie interesuje go historia, cóż zapewne jego prawo, ale po co w takim razie trzaskać dziobem? A swoją drogą ciekawe, co takiego ujrzał ten pan na wystawie poświęconej Holokaustowi w Waszyngtonie, że tak niedorzeczna wypowiedź zawitała do jego pustawej głowie.

08:47, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 kwietnia 2015
ble

Coś nie mam zadatków na pijaczkę. Litr wódki, którym to miałam się leczyć, piję już ponad 1,5 miesiąca i chyba nie dam rady go skończyć. Tak mnie od tego odrzuca, że odpuszczam sobie dobroczynne działanie małych dawek alkoholu na zdrowie, obejdzie się.

20:07, kolceroz
Link Komentarze (2) »
niedziela, 12 kwietnia 2015
łoł

Drugi kot za płot. Tym razem z mniejszym obłędem w oku. Poszłam wcześnie rano, kiedy jeszcze na ścieżkach nie grasował tłum rowerzystów. Nawet udało mi się wyminąć jednego bez zatrzymywania roweru. I tym razem jeździłam krótko, bo nadal bardzo mnie to męczy. Ale wygląda na to, że nie będzie to słomiany zapał. W słoneczne dni rowery szybko znikają ze stojaków. Monika mówi, że w Walencji można przez internet sprawdzić ile pojazdów jest dostępnych na danej stacji. 

16:45, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 kwietnia 2015
ochrona

Takie obecnie są czasy, że większość firm zatrudnia ochroniarzy. W budynku, w którym pracuję też są. Prawie zawsze jeden z nich sterczy przed wejściem, co wydaje się dosyć normalne. Ale nie jest. Okazuje się, że cały czas wpatrują się w boczną uliczkę, na której stoi wiele samochodów i jak tylko widzą straż miejską, rzucają się do parkometrów wpłacają, drukują,  biegną do samochodów i umieszczają kwitki za szybą. Jak więc widać są w posiadaniu kluczyków do tych samochodów. Ileż to oni mogą zarobić za taką usługę? Jakieś mocno idiotyczne to jest i oczywiście nie w porządku. Teraz podobno wprowadzono utrudnienie, żeby wydrukować kwit, trzeba podać numer rejestracyjny samochodu, co znacznie utrudnia operację, zwłaszcza jak obsługuje się większą liczbę pojazdów.

09:54, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 kwietnia 2015
po

Po raz pierwszy ominęło mnie świąteczne trzaskanie garami, wyciąganie niekończącej się ilości talerzy, rozstawianie wszystkiego na stole, po to żeby zaraz rozpocząć tę syzyfową pracę w odwrotnym kierunku. Zawsze złościło mnie, że krócej siedzimy przy stole niż trwa ten cały kontredans. A w tym roku spokój. Monika już od dawna nie przyjeżdża na Wielkanoc, a Maciek ma tylko 2 dni wolne, więc uznałam, że nie ma sensu, żeby się miotał między Gdańskiem a wawą i dałam mu dyspensę. Ania oczekuje od niego, że będzie spędzał chociaż część świąt z jej rodziną ( znacznie liczniejsza niż moja) i ma rację, razem mieszkają razem powinni spędzać święta. Więc siedziałam sama i bardzo byłam zadowolona. Cisza, spokój. A Maćka zobaczę za dwa tygodnie już bez tego całego zawracania głowy.

08:51, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 kwietnia 2015
świeta

Pogody ducha w święta i po świętach

12:46, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 kwietnia 2015
rower

Pod moimi oknami zrobili kolejną stację rowerów miejskich. Raz i drugi zerknęłam, ale szybko zaczęła mi się zlewać z krajobrazem. Dopiero trzy dni temu olśniło mnie - a właściwie dlaczego nie ja? Zarejestrowałam się i do boju. Bardzo byłam z siebie zadowolona gdy udało mi się wreszcie wyjąć rower z zamka, usiadłam na siodełku i.... panika. Na rowerze jeździłam z ćwierć wieku temu. Jak tylko na wąskiej, w moim odczuciu, ścieżce rowerowej ktoś się zbliżał do mnie zatrzymywałam rower, bo ze zdenerwowania kierownica latała mi na wszystkie strony. Noooo, ja naprawdę kończyłam AWF? Hm. Jechałam aż 7 minut, ale nie przewidywałam dłuższej przejażdżki. Mięśnie stabilizujące moje wspomnienie po stawie i tak mnie rozbolały i nadal dokuczają. Ale, pierwsze koty za płoty, następne wypady będą dłuższe. 

19:01, kolceroz
Link Komentarze (3) »
wtorek, 31 marca 2015
wrażenie

Sąd skazał Mariusz Kamińskiego na 3 lata bezwzględnego więzienia. Jest to tak piękne, że trudno w to uwierzyć. Ktoś wreszcie w majestacie prawa odważył się nazwać rzecz po imieniu, że działanie byłego szefa CBA z czasów rządów PiS, to było naginanie, a wręcz przekraczanie prawa, hucpa, działanie w przekonaniu, że im wszystko wolno, że ich cel uświęca każdy środek. Oczywiście ukarani powinni zostać również jego mocodawcy, czytaj Ziobro, podpisani na dokumentach zlecających namawianie do korupcji. No ale nie ma się co aż tak rozmarzać. To pierwsza instancja i szansa na utrzymanie wyroku bezwzględnego więzienia jest mała. Ale pan sędzia zrobił na mnie wrażenie.

10:44, kolceroz
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 30 marca 2015
serial

Do momentu rozpadu Związku Radzieckiego dla zachodnich autorów powieści sensacyjnych Rosja była imperium zła, stałym, w złym świetle przedstawianym, przeciwnikiem. Potem to się radykalnie zmieniło, w kolejnych filmach można było zobaczyć współpracujących przywódców Rosji i USA ukazywanych jako panów o lekko odmiennych poglądach, ale równie zatroskanych o losy świata.  W 3 sezonie House of Cards pierwszy raz zobaczyłam ponownie prezydenta Rosji wykreowanego na prawie czarny charakter i ukazany jako dosyć nieprzyjemna postać. Należy dodać, że podobno Putin uwielbia ten serial.

16:14, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 169