| < Luty 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
RSS
poniedziałek, 23 lutego 2015
ok

U mnie cisza spokój, siedzę spokojnie w kątku i nie czekam aż mi przejdzie. Lubię ten stan, kiedy nic się nie kotłuje we łbie, nic nie dręczy. Nie mam wtedy wręcz narkotycznej potrzeby, żeby coś wylać z siebie, napisać. No, żebym tak zupełnie o nic się nie martwiła, to się nie da, zawsze coś sobie znajdę. Ale jak na mnie jest ok.

10:54, kolceroz
Link Komentarze (2) »
wtorek, 10 lutego 2015
oczewkianie

W pracy, jak zwykle na początku każdego roku, presja samorządów, chcą jak najszybciej otrzymać informację ile kasy im przypadnie. Zapewne trudno w to uwierzyć, ale naprawdę staramy się zrobić to jak najszybciej, co oznacza, że najpierw musimy rozliczyć poprzedni rok i zebrać dane, które stanowią podstawę do wyliczeń ile komu. Większość danych otrzymujemy od samorządów, a tu mazowieckie się zaparło, nie potrafią dojść do ładu z jednym z beneficjentów, więc na nasze ponaglenia odpowiadają ze stoickim spokojem, że na odpowiedź na pismo mają 30 dni. Co jest szczytem bezczelności, bo prawidłowe sprawozdanie powinno trafić na nasze biurka do 15 stycznia. A oni mają w nosie, że cała samorządowa Polska się skręca w oczekiwaniu. Nikogo chyba nie zaskoczy informacja, że marszałkiem mazowieckiego jest przedstawiciel PSL. Pewnie mu się wydaje, że niepełnosprawni to ludzie z kosmosu, na pewno nie z PSL-u

09:50, kolceroz
Link Komentarze (2) »
sobota, 07 lutego 2015
udało się

Ewa Kopacz doprowadziła do ratyfikacji konwencji przeciwko przemocy, a więc udało się jej to czego bał się ruszyć Tusk. Piechociński przy tej okazji powiedział, że on, ani jego znajomi nigdy nie bili swoich żon i teraz też nie zaczną, więc po co ta konwencja. Nie do wiary, że można tak prymitywnie rozumować. I być tak zarozumiale pewnym, że wie się o wszystkim co się dzieje za zamkniętymi drzwiami innych. A z drugiej strony jest to kwintesencja poglądów przedstawicieli PSL-u. Skoro coś nie dotyczy ich podwórka, to nic ich to nie obchodzi.

17:56, kolceroz
Link Komentarze (6) »
czwartek, 05 lutego 2015
kandydat

PSL wystawiło swojego kandydata na prezydenta. Jest to marszałek woj. świętokrzyskiego. Ponieważ od wielu lat w pracy przekazuję pieniądze dla tego właśnie samorządu, siłą rzeczy otrzymuję też wiele dokumentów podpisanych przez A. Jarubasa. Więc zaciekawiło mnie co też ten pan ma do powiedzenia. I myślę, że jeżeli PSL będzie przez następne 5 lat konsekwentnie go lansować, to ma szansę zostać w następnej kadencji prezydentem. Przystojny, inteligentny, wypowiada się z sensem, widać, że ma doświadczenie polityczne i wyrobione poglądy na wiele spraw. A do tego potrafi je przedstawić bez agresji, nikogo nie atakuje. Można powiedzieć człowiek z klasą. A jednak nie zagłosuję na niego ani teraz, ani następnym razem. Jest konserwatystą, co w pewnym sensie mogę uznać, w końcu Komorowski też nim jest. Ale Jarubas twierdzi, że nie zagłosowałby za konwencją o przemocy. Można mieć zastrzeżenia do pewnych sformułowań tego zapisu, ale jak można nie dostrzec, że w konwencji chodzi o coś na tyle ważnego, że powinno się dać spokój z roztrząsaniem niuansów. No, ale widać subtelny z wyglądu pan, nie ma nic przeciwko temu, żeby przyłożyć czasem kobiecie. W końcu po to Pan Bóg uczynił mężczyznę silnym, żeby ten z tego korzystał.

16:30, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 lutego 2015
kolano

Maciek zaczyna mieć problemy z drugim kolanem. Tak samo jak to pierwsze puchnie, coś w nim grzechocze. Kiepsko. A wydaje się, że szansę na podpisanie kontraktu na kolejny sezon ma sporą. W ostatnim meczu grał bardzo ładnie. No, obiektywnym widzem zapewne nie jestem, ale jego grę pochwalił nawet sprawozdawca w TV, chociaż mecz przegrali. Cóż, zobaczymy. 

09:36, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 stycznia 2015
parada

W Hiszpanii w wielu małych miastach w kilka weekendów stycznia odbywają się parady zwierząt, podczas których nasi czworonożni przyjaciele są chrzczeni. Są to uroczystości dla uczczenia św. Antoniego. Najwięcej w takich paradach jest koni, ale przyprowadzić można każdego innego zwierzaka. Monika brała udział w dwóch takich paradach. Z "jej stajni' (nazewnictwo używane przez moją córcię) było 20 koni. Odbywa się to bardzo uroczyście.


18:58, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 stycznia 2015
połącznienie

Hanka nawet dobrze się trzyma. Od śmierci męża oni razu nie poszła w tango. Tylko raz, zaraz po świętach, widać było, że jest autentycznie załamana. No ale świeża żałoba i święta, to nie jest najlepsze połączenie. Ale, jak zwykle na początku roku, robota nas dosłownie przysypała, niczym błotna lawina. Trzeba bezustannie machać wszystkimi czterema kończynami, żeby utrzymać się w pobliżu powierzchni. I to wyraźnie wychodzi Hance na zdrowie. Więc chyba jakoś przetrzyma ten swój ciężki czas.

10:12, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 15 stycznia 2015
ironia

Specjalistka do spraw kościoła nową twarzą lewicy. Nooooo, to jest dokładnie to czego oczekiwałam od lewicy. Na wszelki wypadek dodam, że poprzednie zdanie miało być gryzącą ironią.

18:18, kolceroz
Link Komentarze (2) »
środa, 07 stycznia 2015
bamboszki

Monika po powrocie do Walencji poszła na plażę grać w siatkówkę, gdzie w pełnym słońcu było 28 stopni. Stwierdziła, że od razu jej się przypomniało, dlaczego uciekła z Polski. Jasne, że to nie cały dzień jest tak miło, wieczorem i w nocy również u nich robi się chłodno. A ponieważ czegoś takiego jak centralne ogrzewanie nie mają i szczelnością okien też nikt się nie przejmuje, to w domu musi siedzieć opatulona, w bamboszkach, blisko grzejniczka. 

12:38, kolceroz
Link Komentarze (4) »
wtorek, 06 stycznia 2015
drugi

Uprzejmie donoszę, że święto, a na "mojej" budowie pracują. Stawiają drugiego żurawia. Ło matko z córką taka mała budowa i drugi żuraw? To jest zaledwie przekrój budynku plus kilka metrów z każdej strony, na których z trudnością upychają montowane elementy. Ten drugi żuraw stawiany jest prawie przy moich oknach. Muszę przejść przyspieszony kurs zasłaniania okien, tzn przyzwyczajenia się do tego. Wiem, że operator dźwigu ma ciekawsze zajęcia niż zaglądanie akurat w moje okna, ale świadomość możliwości nie jest przyjemna.

10:32, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 167