| < Listopad 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
RSS
wtorek, 24 listopada 2015
sędziowie

Uff jaka ulga. Sędziowie jednak nie podkulili ogonów pod siebie w związku z ułaskawieniem M.  Kamińskiego. Zgromadzenie przedstawicieli sędziów apelacji warszawskiej wydało uchwałę, w której w bardzo mądrych, wyważonych słowach wytłumaczyło panu prezydentowi, że w Polsce jest trójpodział władzy i żadna z nich nie jest zwierzchnią nad pozostałymi. Tako mówi konstytucja. Tak więc prezydent nie może "uwolnić" sądu od rozpatrywania niezakończonej sprawy. Jest więc jakieś światełko w tunelu, nadzieja, że ten głupawy kaczoland nie zadepcze nas tak od razu swoimi buciorami. Miejmy nadzieję, że w sprawie Kamińskiego zostanie  wydany prawomocny wyrok, a że nawet w przypadku skazania M.K. nie pójdzie do więzienia, bo został ułaskawiony, to już inna sprawa. Na pewno utrudni mu to dostęp do informacji niejawnych. Z formalnego punktu widzenia uniemożliwiłoby mu to chyba sprawowanie funkcji bardzo ważnego ministra.

08:38, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 listopada 2015
wilki

Depczą wszystko, żadnej finezji, żadnej chwili zastanowienia, wsłuchania się w kontrargumenty. O zgodności z konstytucją może orzekać byle poseł (oczywiście z właściwej opcji), szefów służb odwołuje się nocą. Tak jak i rozmowa Kaczyński - Duda, odbyła się nocą. Jak wataha wilków, która sprawdza, co by tu jeszcze zagryźć. Na pewno demokrację, wg nich to wymysł lewaków, nihilistów, czy czegoś równie niewartego istnienia. A wszystko warte celu, bo przecież nastanie nam ogólna szczęśliwość. A jak nie, to patrz punkt pierwszy.

09:39, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 listopada 2015
obciążenia

Schizofrenia najczęściej ujawnia się po 30-ce. I ten temat pojawił się w naszych rozmowach. Monika pierwsza zaczęła, wyraźnie ją to gryzie od pewnego czasu. I wygląda na to, że wydawało jej się, że lepiej mi o tym nie mówić.  Nie wiem co sobie wyobrażała, że ja nie pamiętam o genetycznych obciążeniach w naszej rodzinie, albo zapomniałam, co się z nią działo w czasach szkolnych? Pierwsza nie mówiłam, bo czułam, że jeszcze tego nie przetrawiła na tyle, żeby zacząć rozmawiać. No, ale już, wyjęłyśmy to z szafy i Monice wyraźnie ulżyło. Obawia się, że nasze obciążenie może ją dopaść. Zaczyna sama siebie obserwować, a dzięki naszym rozmowom pomagam jej to zobiektywizować. Bo bez przesady, nie każde trochę postrzelone zachowania mojej córci, to już dowód na chorobę. Każdy ma jakieś swoje dziwactwa.

13:25, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 listopada 2015
źle

11 listopad za nami, tym razem obyło się bez większych awantur, to dobrze. Za to coraz więcej nacjonalistycznych, ksenofobicznych haseł, coraz więcej osób nie widzi w tym niczego złego. Ot polski folklor. Nie było przeciwmarszu i słusznie, bo to tylko przyciągało największych awanturników. Z poręki Kukiza hitlerek wszedł do Sejmu i znowu wszystko ok. Karawana jedzie dalej. A że to wszystko już było? I wtedy w latach 30 poprzedniego wieku, też nikt nie dostrzegał w tym niczego złego ? Historia zatacza koło, chociaż akurat w tym wypadku długo nie mogłam w to uwierzyć. A zwłaszcza w to, że to my staniem się jednym z bardziej faszyzujących państw. Niemcy ( nie państwo, ale zwykli obywatele) pomagają uchodźcom . My coraz bardziej wrogo ich traktujemy. I do tego nastała nam teraz partia, która z nienawiści zrobiła cnotę. To ich jedyne spoiwo. Coś do nienawidzenia zawsze sobie znajdą. I zrobią z tego normę. Nie nienawidzisz - to nie jesteś nasz.

15:23, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 listopada 2015
środa

Maćkowi nasiliła się alergia. Już od czasów podstawówki prawie całe lato musiał być na środkach przeciwalergicznych. Przyjmował jeszcze jakąś doustną szczepionkę odczulającą. W niewielkim stopniu. Potem szło to tak siłą rozpędu, więcej u alergologa się nie pokazał, chociaż lekarka uprzedzała, że doustną szczepionkę można brać najwyżej 5 lat. Ale on zaczął zawodowo grać w siatkówkę, czyli przenosić się z miejsca na miejsce, w zależności od tego gdzie podpisał kontrakt. I w tej sytuacji nie bardzo było jak zapisać się do alergologa, który ma na ogół bardzo odległe terminy. Na lato załatwiałam mu receptę w naszej przychodni Ale ostatniego roku, tak bardzo nasiliły się objawy, że w końcu udało mi się go zmobilizować na wizytę. Test wykazał, że jest uczulony praktycznie na wszystko co pyli. Lekarz zapisał mu zastrzyki raz w tygodniu. No i tu skończył się Maćka rozpęd. Raptem same trudności, żeby dotrzeć do przychodni. Fakt, że gabinet zabiegowy otwarty jest krótko, w kiepskich dla niego godzinach. A jak w końcu się rozpędził i wyszło mu że pójdzie w środę, to znowu kłody pod nogi;) W środę święto, gabinet nieczynny.

15:03, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 listopada 2015
Ameryka

Monika oddała koty. Przy czym problemem nie były same zwierzaczki, a raczej panie opiekunki. Prawie codziennie widziały potrzebę, żeby wpaść do Moniki, co na ogół wiązało się z tym, że Monika musiała odwoływać jakąś lekcję, bo one wyznaczały konkretną godzinę. Więc nie tyle przeszkadzały jej częste wizyty u weterynarza, bo szczepienia itp, tylko ten nie do końca zrozumiały nadzór. Więc kiedy po tygodniu częstych wizyt, usłyszała, że pani musi wpaść również w weekend, żeby zrobić aktualne zdjęcie kotom, Monika sprzeciwiła się. Stwierdziła, że kilka razy będzie wychodzić, więc nie może się umówić. Nigdzie się nie wybierała, po prostu chciała mieć święty spokój, sytuacja zaczynała być denerwująca. Ale panie opiekunki uznały, że widocznie Monika nie nadaje się na opiekunkę małych kotów. Więc za obopólną zgodą zabrały. I chyba dobrze. Od początku wydawało mi się, że Monika za wcześnie wzięła te koty. Kupno mieszkania i związane z tym tysiące rzeczy, które nadal musi załatwiać, było na tyle stresujące, że powinna była dać sobie wolne. U Monika falowanie energii jest bardzo silne. Potrafi góry przenosić, ale potem jak się wypstryka, to najprostsze czynności sprawiają jej trudność.  Co obydwie dobrze wiemy, ale ona nigdy nie potrafi wyczuć tego momentu kiedy musi odpuścić. Za każdym razem tę Amerykę muszę jej pomóc odkryć od nowa.

11:52, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 listopada 2015
po kokardkę

Kupiłam buty za pośrednictwem internetu. Nie przypuszczałam, że kiedykolwiek się do tego posunę, bo co jak co, ale buty, to trzeba przymierzyć. Tyle tylko, że nie miałam wyjścia, kolejna sieciówka wyrzuciła ze swojego asortymentu buty w rozmiarze 42. Kiedy coś takiego robi mały sklepik, potrafię to zrozumień. Ale kiedy najpierw CCC, a teraz Deichmann robi coś tak durnego, to uważam, że jest to kompromitacja dla tych firm. Wydaje im się, że co, same krasnoludki biegają po świecie? Lubicie popatrzeć na siatkarki? I co podejrzewa ktoś, że one w wcisnęłyby się w ciżemkę dla Kopciuszka? W okolicy nie ma już ani jednego sklepu, w którym miałabym szansę na zakup butów. Czuję się jak potwór wielka stopa, który powinien przenieść się do innej krainy, bo w szczęśliwym społeczeństwo małych stopek, nie ma dla niego miejsca. I prawdę mówiąc tak samo zaczynam się czuć od czasu wyborów. To większość społeczeństwa zdecydowała, że chce bardziej katolicko i narodowościowo, co rodzi poczucie wykluczenia dla tych którzy tej katolickości, narzucania jednej oczywistej 'prawdy' już teraz mają po kokardkę.

10:39, kolceroz
Link Komentarze (3) »
środa, 04 listopada 2015
c.d.

Tak wygląda okno Moniki

Ale już ją znajomy pocieszył, że u niego też tak przecieka i on nie widzi w tym problemu. Wyschnie i już. No cóż, może u nich taka technika osadzania okien, przewiewna. W sumie faktycznie nie bardzo moją się czym przejmować, przy ich częstotliwości opadów. Monika mówi, że już wyschło i nie zostawiło śladów. To dobrze, bo u mnie każde zalanie (przez sąsiadów) kończyło się wstrętnymi żółtymi zaciekami, które trudno było zamalować.

09:20, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 listopada 2015
okna

W Hiszpanii od 30 lat nie było tak deszczowej jesieni. No i klops, okazało się, że dwa okna w Moniki mieszkaniu przeciekają, ściana wokół nich jest mokra. Jakąś niesamowitą fuszerkę musieli odstawić ci co wymieniali, bo widać, że okna są nowe. Fakt, że tak silnie w Walencji pada może dwa razy do roku, ale problem jest. I dziwne, że nie było zacieków na ścianie, czyżby to pierwszy taki silny opad od czasu wymiany okien? Pewnie i kierunek wiatru ma znaczenie.

12:40, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 października 2015
trzeci

A to właśnie śliczne słodkie kociaczki Moniki

 

chociaż oczywiście takie słodkie są tylko jak śpią. Chwilę po przebudzeniu siedzący w nich diabełek błyska w ciekawskich oczkach. Wszystko muszą skontrolować. Monika się kąpała? chwilę po jej wyjściu spod prysznica, kontrola. A potem w całym mieszkaniu mokre ślady.

 

I właśnie dostała trzeciego kotka. Jeden pokój został w całości zaanektowany przez szargały kotów. Sporo z tym całym towarzystwem zawracania głowy, Monika musi jeździć z nimi na szczepienia, jednego  trzeba było odrobaczyć i takie tam.

 

09:30, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 177