| < Marzec 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
RSS
czwartek, 26 marca 2015
wybory

We Francji w wyborach samorządowych kandydaci są dobrani w pary - kobieta i mężczyzna i tylko na taki tandem można oddać głos. Jeżeli wejdą, to każdy z tej pary będzie mógł działać niezależnie. W ten sposób Francuzi próbuję wymusić większy udział kobiet w rządzeniu. Bardzo mi się to podoba. I już słyszę ten wielki jazgot, jaki by się podniósł, gdyby tylko ktoś ośmielił się zgłosić taką propozycję w Polsce. Że to narusza, że godzi, że jest sztuczne itp. Ale sytuacja kiedy o społeczeństwie, złożonym przecież w równym stopniu z kobiet i mężczyzn, decydują w głównej mierzy ci ostatni jest tym bardziej sztuczna. I mam jednak nadzieję, że przejściowa, nawet u nas.

12:58, kolceroz
Link Komentarze (2) »
środa, 25 marca 2015
piecie cd

Zaczęłam pić. Tym razem w tym mniej nobliwym sensie tego słowa. Przeczytałam kolejny artykuł o badaniach naukowców potwierdzających, że niewielka ilość alkoholu przyjmowana codziennie wpływa pozytywnie na niewydolność serca. Więc kupiłam jakieś paskudztwo i piję po trochu. Nie rozcieńczam, żeby przypadkiem nie polubić. U kardiologa też byłam, dała mi jakieś tabletki, po których czuję się lepiej, ale nie aż tak, żebym mogła pić (nie alkoholu) tyle ile chcę. 

15:59, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 marca 2015
picie

Nie mogę tyle pić. Zabawne, że to słowo kojarzy się raczej jednoznacznie. Ale ja muszę po prostu ograniczyć ilość przyjmowanych płynów. Niealkoholowych, żeby już było zupełnie jasne. Zawsze bardzo dużo piłam, lubię i ciągle mi się chce pić. Co było przydatne ze względu na nerki. A tu raptem zaczęło mnie zatapiać. To jest dokładnie takie uczucie. Moje serce nie radzi sobie z przepompowaniem wszystkiego co wypijałam. Więc zaczęłam się oszukiwać. To znaczy robię tyle samo co zawsze tych wszystkich herbat itp. Bo jak nałogowego palacza pociąga sam rytuał przypalania papierosa, ja odczuwam potrzebę ciągłego parzenia czegoś tam. Ale nalewam bardzo niepełną szklankę. Chociaż jeśli o to chodzi dokładnie wpisuję się w scenę z "Dnia świra" kiedy to Miauczyński stale nalewa zbyt dużo kawy do filiżanki i zanim się umości w fotelu, ta przelewa się przez brzeg. Więc zmuszenie się do tego, żeby szklanka była niepełna, nie było łatwe. Koniec końców udało mi się jednak zmniejszyć o 3/4 litra ilość płynów i wygląda na to, że na razie wystarczy.

16:17, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 marca 2015
kangur

Rozwiązałam całego Kangurka - konkurs matematyczny dla klas 3 i 4 podstawówki. Agnieszki córka brała w tym udział i stąd miałyśmy test. Nooo, bardzo jestem z siebie dumna. Że co ? Że to trzecia klasa ? Hm, no tak. Ale widać było to na miarę moich możliwości, bo nad niektórymi zadaniami nieźle musiałam się natrudzić.

16:21, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 marca 2015
integracja

Budowa pod moimi oknami dotarła do poziomu gruntu. to znaczy udało im się wypełnić tę blisko 8 piętrową dziurę. Teraz moszczą podłoże parteru. A kilkadziesiąt metrów dalej, również przy moim bloku, tylko z drugiego końca ogrodzili ostatnie zielone krzaczki i rusza kolejna budowa. Obłęd. Na tym skwerku stało kilka ławeczek, które już przy pierwszym słońcu były obsiadane przez emerytów. W końcu gdzieś muszą się integrować, do kawiarni, czy jak to teraz się nazywa, nie pójdą, bo ich nie stać. No, ale skończyła się integracja i grzanie starych kości w słońcu. To nie jest kraj dla starych ludzi.

10:43, kolceroz
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 16 marca 2015
II linia

Jechałam drugą linią metra. Przy moim blisko zerowym zapotrzebowaniu na korzystanie z komunikacji, to jest wydarzenie. Zmusza mnie do tego jedynie wizyta u okulistki raz na kilka miesięcy. Zawsze jeździłam tramwajem i metrem, teraz uznałam, że zaryzykuję przesiadkę. I nawet poszło bezboleśnie - tłumek ludzi pociągnął mnie w jakąś dziurę, uznałam, że chyba wiedzą co robią i rzeczywiści trochę schodów w dół i już byłam na peronie II linii. Wyjście na powierzchnię we właściwym miejscu, już mi się oczywiście nie udało, górą doszłam gdzie trzeba. Na razie sporo ludzi błądzi w podziemiach, koleżanka od kilku dni nie potrafi wyjść właściwym wyjściem. Raz nawet zapytała jakiegoś gostka, uznając że jak przystało na mężczyznę ma lepszą orientację w w terenie. Ale facet wkurzony stwierdził, że krąży już od 10 minut i nie wie gdzie jest.

11:49, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 marca 2015
uff

Maciek uporał się z problemem zaległych faktur. Poszedł do biura obsługi klienta i zapłacił 1100 zł za gaz, a że siedział tam jego znajomy, to ekipa podłączająca gaz pojawiła się u nich w ciągu 2 godzin, a nie kilku dni, jak to bywa. Potem zapłacił 300 zł zaległych faktur za prąd. Wezwanie do zapłaty za wodę opiewało na 2000 zł, ale po 20 minutach maglowania księgowej w spółdzielni dowiedział się, że  dostawy wody nie wstrzymują, tylko kierują sprawę do sądu. Więc nich kierują. Pozostałe 200 zł z opłat, które przelewa za wynajęcie mieszkania do 10 każdego miesiąca  zapłacił osobie, z którą podpisał umowę. Co prawda ta opłata za mieszkanie, to była forma alimentów byłego męża na dzieci, ale to już nie Maćka problem. Bardzo mi ulżyło, że już po sprawie. Ale żeby mi zbój jeden napisał o tym od razu, nie po co. Od dwóch dni zadręczam się wizją biednych dzieci, które siedzą po ciemku, w nieogrzewanym mieszkaniu, bez wody. No cóż, dobrze, że już nie ma o co się zadręczać.

09:42, kolceroz
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 marca 2015
c.d.

Jakiś koszmar z tym mieszkaniem, odcięli im gaz, więc nie mają ogrzewania, ciepłej wody i nie mogą gotować. I w skrzynce leży wezwanie do zapłaty za prąd i wodę, czyli mogą zostać bez niczego. A muszą tam mieszkać jeszcze 2 miesiące. Nie wiadomo co robić, właściciel nie odpowiada na telefony.

09:20, kolceroz
Link Komentarze (2) »
piątek, 06 marca 2015
komornik

Maciek dostał pismo od komornika, że jest trzciorzędowym dłużnikiem, czy coś takiego. Biorąc pod uwagę doniesienia o wyczynach pewnej izby komorniczej z łódzkiego, można się przerazić. Wynajmują mieszkanie od gościa, który ma problemy, więc komornik wystosował do Maćka pismo, że opłaty za wynajem ma przekazywać jemu. Oczywiście nie ma sprawy, problem w tym, że umowę podpisał z żoną właściciela, która w międzyczasie przestała być żoną, bo się rozwiedli i ze sobą nie rozmawiają, a opłata za wynajem, była formą alimentów. Więc jak Maciek zapłaci komornikowi, a nie tej pani, to ona mogłaby wytoczyć mu proces. Długo nie myśląc założył klubową kurtkę (w małych miastach jest spora szansa. że trafi się na fana siatkówki) i poszedł do komornika, zapytać co ma zrobić. Komornik okazał się całkiem sympatyczny i faktycznie jest wielbicielem miejscowego klubu. Więc po obszernym omówieniu wszelkich problemów taktyki siatkarskiej, powiedział Maćkowi, żeby za bardzo się nie przejmował, że wezwanie brzmi groźnie, ale nie jest tak źle. W międzyczasie wysłał też pismo do pani byłejżony, która, równie wystraszona w te pędy zadzwoniła do Maćka, że rozwiązują umowę. Tylko, że w takim razie Maciek poprosił o zwrot kaucji, której pani nie ma. Więc sprawa jest w zawieszeniu. Komornik nie naciska.

12:18, kolceroz
Link Komentarze (2) »
wtorek, 03 marca 2015
podatek

Niedawno na mojej klatce pojawiło się ogłoszenie, że upoważnieni pracownicy z legitymacją służbową, będą roznosili informację o wysokości podatku katastralnego naliczonego dla lokali z wydzieloną własnością. Przyznaję, że kolanka się pode mną ugięły, podejrzewam, że moja spółdzielnia stoi na najdroższym gruncie w kraju, zwłaszcza teraz, kiedy za kilka dni otwarta zostanie II linia metra. Więc z drżącym, sercem wyczekiwałam na tego upoważnionego pracownika. Ale nie pojawił się. Zapomnieli dopisać, że dotyczy to lokali z wydzieloną własnością gruntu, a nie lokalu. Ze dwa miesiące temu wisiała informacja, że kto ma wykupione mieszkanie, może wystąpić o przyznanie prawa własności gruntu. Ale z lenistwa uznałam, że co mnie to obchodzi, do niczego mi to niepotrzebne. Uff i dobrze się stało, nie ma to jak lenistwo. Choć myślę, że nas też w końcu dopadną.

10:46, kolceroz
Link Komentarze (5) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 168